Najbardziej przydatne akcesoria do wózka

Najbardziej przydatne akcesoria do wózka

Zdecydowana większość rodziców na zakup wózka dla dziecka decyduje się jeszcze przed jego urodzeniem. W wybór wózków jest ogromny, więc decyzja nie jest łatwa. Dzisiaj jednak nie o samych wózkach, ale o akcesoriach, które sprawiają, że opieka nad dzieckiem będzie łatwiejsza. Jakie akcesoria do wózka są przydatne?

Osłonka przeciwsłoneczna i moskitiera

Spacerujemy z dzieckiem w różnych porach dnia, dlatego musimy być przygotowani na różne sytuacje. W okresie wiosenno-letnim z pewnością sporym problem podczas spacerów jest słońce, które często oślepia dziecko, a także naraża na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Dlatego niezbędna okazuje się osłonka przeciwsłoneczna, która jest wystarczającą i skuteczną ochroną dla malucha. Podczas wieczornych spacerów, a także wtedy, gdy zdarza się nam zostawiać śpiące dziecko w wózku przydają się specjalne moskitiery, które chronią dziecko przed natrętnymi owadami.

Poduszka antywstrząsowa motylek

Ten niepozorny produkt w ostatnich latach zdobył wielu zwolenników wśród młodych rodziców. Głównym zadaniem poduszki w kształcie motylka jest amortyzacja główki podczas spacerów w wózku, ale także w czasie podróży w foteliku samochodowym. Sprawdza się także jako podparcie główki w bujaczku, a także podczas przewijania. W momencie, gdy rozszerzamy dietę maluchowi może służyć do podpierania plecków, gdy maluch siedzi w krzesełku do karmienia. Poduszki antywstrząsowe najczęściej szyte są z dwóch różnych materiałów tj. wzorzystej bawełny oraz tkaniny minky.

Pojemnik/zawieszka na smoczek

Smoczek to bardzo kontrowersyjny temat. Znajdziemy zarówno zagorzałych przeciwników, jaki i osoby przekonane o tym, że nie wyrządza on krzywdy. Rzeczywistość jest taka, że większość dzieci na pewnym etapie swojego życia smoczka używa. Dlatego bardzo przydatnym gadżetem są specjalne pojemniki do ich przechowywania, które są higieniczne oraz wygodne. Przydatne są także różnego typu zawieszki, dzięki którym smoczek możemy zapiąć np. do ubrania dziecka. Mamy wtedy pewność, że nie upadnie nam on na ziemię, albo nie zgubi się.

Mufka i uchwyt na kubek

Uchwyty na kubek bardzo często dołączane są do wózka, ponieważ okazują się bardzo przydatnym gadżetem. Najczęściej wykorzystuje się go jako miejsce na butelkę dziecka, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby służył także rodzicom. Spacer jest dla wielu mam jedyną okazją kiedy dziecko śpi i jest czas na wypicie kawy, czy herbaty, którą można przygotować w kubku termicznym.

W zimie bardzo przydatnym gadżetem są mufki, które chronią ręce przed mrozem i wiatrem osoby prowadzącej wózek. Tradycyjne rękawiczki są bardzo niepraktyczne. Mając je na rękach ciężko cokolwiek znaleźć w torbie, a gdy je często ściągamy, najprawdopodobniej je szybko zgubimy. Mufka jest idealnym rozwiązaniem ponieważ jest przymocowana do wózka, dlatego można z niej szybko wyciągnąć dłonie w razie potrzeby.

Wkładka do wózka

Wkładka to niezwykle praktyczny, a przy tym efektowny sposób na zmianę wyglądu wózka. Jest ona bardzo dobrym rozwiązaniem w momencie kiedy obawiamy się pobrudzenia wózka. W razie potrzeby łatwo można ją wyciągnąć i włożyć do pralki. Okazuje się, że w zimie jest dodatkową warstwą, która chroni dziecko przed chłodem, w lecie sprawia, że delikatna skóra dziecka nie ma bezpośredniego kontaktu ze sztucznym materiałem wózka. Tkaniny użyte do produkcji wkładek są całkowicie bezpieczne oraz bardzo komfortowe w kontakcie ze skórą. Wkładki szyte są z pięknych, wzorzystych tkanin, dzięki czemu nawet mało atrakcyjny wózek po starszym bracie stanie się ulubionym wózkiem dla małej księżniczki.

Akcesoria do wózka to temat bardzo szeroki. Przykłady gadżetów różnego typu można mnożyć. Oczywiście nie oznacza to, że wszystkie są potrzebne. W końcu to rodzice najlepiej wiedzą, co pomaga im w opiece nad dzieckiem. Dlatego nie warto ulegać modzie i kupować wszystko co sprawdziło się znajomej, bądź siostrze. W artykule przedstawiliśmy jednak produkty, które sprawdzą się w zdecydowanej większość przypadków. Zachęcamy do skorzystania z oferty TuliTuli BABY, gdzie dostępne są ręcznie wykonywane produkty dla maluchów, w tym także akcesoria do wózka wykonane z minky i bawełny.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code