Podstawowa wyprawka dla dziecka

Podstawowa wyprawka dla dziecka

Oczekiwanie na narodziny dziecka to z pewnością magiczny okres, przepełniony radością, ale także strachem i wieloma pytaniami. Wielu przyszłym mamom sen z powiek spędza przygotowanie wyprawki, szczególnie, gdy oczekują pierwszego dziecka. Co kupić, aby uniknąć wysyłania młodego tatusia w nocy po brakujące rzeczy, a z drugiej strony, żeby nie zagracić mieszkania zbędnymi gadżetami, których nigdy nie użyjemy? Zapraszamy do naszego artykuły w którym wskazujemy co powinna zawierać podstawowa wyprawka dla malucha.

Ubranka

Sklepy z ubrankami dla maluchów kuszą nas na każdym kroku pięknymi ciuszkami. Nie warto ich kupować jednak ich zbyt dużo przed rozwiązaniem. Nawet jeśli pozostajemy pod stałą kontrolą lekarza i wykonujemy regularnie badania nie do końca jesteśmy w stanie przewidzieć jak duże będzie nasze dziecko. Druga kwestia jest taka, że bliscy i znajomi, którzy będą nas odwiedzać po rozwiązaniu z dużym prawdopodobieństwem także zasilą szafę malucha. Najprawdopodobniej wystarczy zakup 3-5 sztuk ubranek w rozmiarze 56 i 62. Warto wiedzieć, że dziecko w pierwszych trzech miesiącach życia rośnie najszybciej. Kolejne ubranka w większych rozmiarach tak naprawdę można kupować na bieżąco w zależności od potrzeb.

Jakie ubranka są najlepsze na początek? Niedoświadczeni rodzice powinni pamiętać, że najwygodniejsze do noszenia, ale także do zakładania i zdejmowania są pajace. Dobrze sprawdzają się także body oraz półśpiochy. Jeśli dziecko rodzi się w zimie wówczas dochodzi konieczność zakupu ciepłego kombinezonu i dodatkowych okryć wierzchnich.

Pielęgnacja

Pielęgnacja noworodka na początku dla każdego rodzica może wydawać się skomplikowana. Zapewniamy jednak, że po kilku tygodniach nie sprawia już większych problemów. Co na pewno się przyda?

Pieluchy i przewijak

Do wyboru mamy pieluchy jednorazowe i wielorazowe. Te drugie w ostatnim czasie zyskują na popularności, więc jeśli zależy nam na ekologicznych i w pełni bezpiecznych dla zdrowia rozwiązaniach warto się im przyjrzeć. Przydatny może się też okazać krem z cynkiem na odparzenia. Wśród przewijaków znajdziemy modele nakładane na łóżeczko, komody, czy przewijaki naścienne. W wielu przypadkach najlepiej sprawdzają się jednak różnego typu maty, które łatwo wyprać. W roli przewijaka podczas wizyt u gości sprawdzi się np. kocyk minky.

Delikatne mycie

Skóra zdrowego dziecka nie wymaga stosowania wielu kosmetyków. Ważny jest delikatny płyn do mycia z dobrym składem. Niezbędne są także wanienka, ręcznik do kąpieli z kapturkiem, cążki do paznokci i grzebień do włosów.

Zdrowy i bezpieczny sen malucha

Małe dzieci z reguły bardzo dużo śpią, więc warto przygotować komfortowe miejsce. Konieczny jest zakup łóżeczka, a także materaca i pościeli. Początkowo nie są potrzebne żadne poduszki, a w roli kołderki sprawdzi się kocyk minky. Dobrym pomysłem jest także zakup kokona. Ułatwia on wielu maluchom zasypianie w łóżeczku, ale sprawdzi się również gdy chcemy bezpiecznie położyć malucha w naszym dużym łóżku.

Podróże małe i duże

Pierwszą rzeczą, która przyda się w kilka dni po urodzeniu jest fotelik do samochodu. Potrzebujemy go już w momencie wybierania dziecka ze szpitala. Ważną kwestią jest też wybór wózka, ale jest to temat na osobny artykuł. Dzieci lubią bliskość, więc bardzo przydatne podczas wykonywania codziennych obowiązków, ale także podczas spacerowania są chusty do noszenia. Dzięki nim dziecko czuje się bezpiecznie, a mama ma wolne ręce.

Zarówno na małe i większe wyjścia niezbędna jest pojemna torba z dużą liczbą przegródek. Dzięki temu z łatwością spakujemy wszystkie niezbędne rzeczy i zachowamy w niej porządek.

Listę pod tytułem „wyprawka dla dziecka” pewnie tworzy każda przyszła mama i uważamy, że takie zestawienie jest potrzebne. Pomaga uporządkować informacje i zachować umiar w zakupach. Z drugiej strony trzeba być jednak świadomym, że to rzeczywistość i wymagania dziecka tą listę zweryfikują najlepiej.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code