Wiosenny spacer z dzieckiem - co warto ze sobą zabrać?

Wiosenny spacer z dzieckiem - co warto ze sobą zabrać?

Każdy kto posiada dziecko wie, że spacery są nieodłącznym elementem codziennej rutyny malucha. Gdy przychodzi wiosna możemy pozwolić sobie na coraz dłuższe wyprawy, wizytę na placu zabaw i drzemkę na świeżym powietrzu. U każdego rodzica z czasem wyrabia się nawyk szybkiego pakowania rzeczy na spacery. Zabierane są pieluchy, ubranka na przebranie, jedzenie i picie oraz milion innych rzeczy, które mogą się przydać. My dzisiaj przedstawimy naszą listę niezbędników na wiosenny spacer z dzieckiem, pomijając elementy oczywiste takie jak wcześniej wspomniane pieluchy, czy jedzenie.

Poduszka antywstrząsowa tzw. motylek

Poduszka motylek to produkt dość niepozorny i dla wielu osób w pierwszym momencie może wydawać się zbędny. W praktyce okazuje się, że jest to niezwykle przydatna rzecz, szczególnie dla dzieci, które łatwo zasypiają w wózku, ale także dla tych, które mają dość płytki sen i każda nierówność na chodniku je wybudza. Poduszka ma za zadanie amortyzować wstrząsy zarówno podczas spacerów w wózku, jak i jazdy samochodem. Jest tak skonstruowana, że „skrzydełka” skutecznie podtrzymują główkę, która nie przekrzywia się na boki, co zapewnia komfortowy sen maluchowi. Środek poduszki jest natomiast płaski, dlatego rozwiązanie to jest całkowicie bezpieczne dla kręgosłupa i szyi naszej pociechy.

Kocyk minky

Kocyk minky wbrew pozorom na spacerze może sprawdzić się w kilku rolach. Oczywiście najczęściej używany jest jako kołderka. Kiedy temperatura spada i dziecko trzeba okryć dobrze sprawdzi się kocyk z przyjemnej tkaniny minky oraz bawełny, który przepuszcza powietrze. Taki kocyk sprawdzi się idealnie także jako mata do zabawy. Gdy pogoda dopisuje nic nie stoi na przeszkodzie, aby kocyk rozłożyć na trawie i położyć na nim malucha. Jeśli damy mu na kocyk jego ulubione zabawki z pewnością zajmie się nimi na jakiś czas, a my będziemy mogli cieszyć się piękną pogodą i chwilą wolnego.

Maskotki i przytulanki

Niektóre maluchy bardzo przywiązują się do swoich zabawek. Takie zachowania obserwuje się nawet w przypadku bardzo małych dzieci, które łatwiej zasypiają jeśli mają w pobliżu swoją maskotkę. Dlatego, jeśli nie chcemy wracać ze spaceru po 5 minutach, gdy dziecko przypomni sobie o istnieniu swojego ulubionego misia, lepiej o nim pamiętajmy. Nie każde dziecko da się nabrać na podmiankę z innej zabawki.

Jeśli dziecko nie jest przywiązane do swoich pluszowych przyjaciół dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą szmatki sensorycznej. Sprawdzi się ona szczególnie w przypadku mniejszych dzieci, a nam zaoszczędzi sporo miejsca w torbie, ponieważ zajmuje niewiele miejsca.

Pojemna torba

Organizacja to podstawa. Nawet jeśli zabierzemy na spacer tylko podstawowe rzeczy, a wrzucimy je bez żadnego ładu i składu do pierwszej lepszej torby, w pewnym momencie z pewnością dopadnie nas irytacja. Spacerując z dzieckiem musimy mieć różne rzeczy pod ręką. Każda doświadczona mama wie, że czasami po prostu nie ma czasu na szukanie zapasowego smoczka, pieluszki, czy chusteczki nawilżanej. Większość rzeczy w przypadku dzieci potrzebna jest na już. Dlatego jeśli nasz wózek nie posiadał w zestawie torby z kilkoma funkcjonalnymi przegródkami warto takiej poszukać. Torbę najlepiej pakować zawsze w ten sam sposób, dzięki temu bardzo szybko odnajdziemy rzecz którą potrzebujemy.

Pierwsze spacery dla młodych rodziców mogą byś stresujące. Jednak jeśli będą mieli świadomość, że mają wszystkie potrzebne rzeczy przy sobie, spacer szybko stanie się przyjemnością. 

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code